تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل 2022

تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل

تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل 2022

تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل 2022

با سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان همیشگی شرکت دلیران (اولین و معتبر ترین نماینده شرکت دل در ایران).
امروز میخوایم باهاتون در ارتباط با تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل صحبت کنیم . تاچ پد نیز یکی دیگر از قطعات لپ تاپ می باشد که وظیفه ی موس را به عهده دارد .
با ما همراه باشید تا در ادامه توضیحات بیشتری در ارتباط با تاچ پد لپ تاپ دل و تعمیر آن در اختیار شما عزیزان بگذاریم.

تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل

گاهی اوقات پیش می آمد که افراد فراموش میکردند تا موس لپ تاپ خود را همراه خود داشته باشند، در اینصورت استفاده از لپ تاپ بسیار سخت و تقریبا می توان گفت غیر ممکن بود. در دهه 90 میلادی تاچ پد جایگزین موس های قدیمی (سیمی) در لپ تاپ شد. این موضوع مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفت(مخصوصا افرادی که غالبا فراموش می کردند تا موس لپ تاپ را با خود حمل کنند).

این اسقبال موجب شد تا تمامی شرکت های تولید کننده لپ تاپ منجمله شرکت دل تاچ پد را به ساختار لپ تاپ خود اضافه کنند و رضایت بیشتری را برای خریداران فراهم کنند.

اما تعمیر تاپ پد لپ تاپ دل!

شکی در آن نیست که تاچ پد یکی از پر کاربرد ترین قسمت های لپ تاپ دل و دیگر برند هاست که می تواند به سرعت خراب شود و این به دلیل ساختار ظریف آن می باشد.

آشنایی اندک با انواع تاچ پد و روش های تعمیر آن و به علاوه آن شناخت نمایندگی های مجاز برای این کار می توان در مواقع خراب شدن تاچ پد به کمک شما بیاید. در همین مابین در این صفحه از خدمات تعمیر تاپ دل به تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل می پردازیم.

 

انواع تاچ‌ پد لپ تاپ دل و تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل

تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل
تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل

اساس فناوری استفاده شده در ساخت تاپ پد لپ تاپ دل و دیگر برند ها همانند هم می باشد اما همیشه تفاوت هایی در ساختار و طراحی وجود دارد که باعث می شود جنس یک تاچ پد خوب شده و دیگری چندان جالب نباشد.

در حالت کلی تاچ پد ها در انواع دکمه ای و بدون دکمه عرضه می شوند. تاچ پد های دکمه ای نیز می توانند یک یا دو کلمه بر روی خود داشته باشند.

در تمامی تاچ پد های لپ تاپ دل از سمت چپ ترین و سمت راست ترین قسمت به عنوان کلیک چپ و راستت استفاده می شود. از قسمت وسط نیز به عنوان اسکرول استفاده می شود. برای بعضی از کاربران استفاده از تاج پد های دکمه ای بسیار آسان تر می باشد. اما این ویژگی ها تفاوت های چندانی میان انواع مختلف تاچ پد ایجاد نمی کند.

 

تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل همراه با هزیه آن

تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل
تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل

در حالت کلی مشکلات پیش آمده در تاچ پد ها به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شوند. مشکلات نرم افزاری می تواند ناشی از حذف شدن درایور تاچ پد تاپ دل ، مشکلات مربوط به سیستم عامل، نصب نرم افزار های جدید بر روی سیستم و در نهایت منجر به از کار افتادن تاچ پد باشد.

این مشکلات معمولا توسط کاربران قابل حل می باشد و نیازی به مراجعه به مرکز نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ دل ندارد. مشکلات سخت افزاری می تواند ناشی از خرابی یا سوختن یک قطعه باشد. گاهی اوقات این مشکل با تعویض همان قطعه حل شده و گاهی نیاز به تعویض کل تاچ پد وجود دارد.

 

دسته اول: مشکلاتی که خودتان می‌توانید حل کنید.

اگر تاچ پد لپ تاپ دلتان از کار افتاد قبا از اینکه به سراغ یک تعمیر کار بروید روش های زیر را امتحان نمایید. گاهی مواقع یک تمیز کاری ساده می تواند مشکل را برطرف نماید. ممکن است مواد چسبنده گرد و غبار یا دیگر آلودگی ها باعث عدم تماس صحیح انگشتان با تاچ پد شده و آن را از کار بیندازد.

چنانچه برنامه های زیادی روی سیستمتان در حال اجرا باشد ممکن است با خرابی تاچ پد مواجه شوید. درچنین مواردی لپ تاپ را ریست کنید تا همه چیز به حالت اول خود برگردد. در این مواقع لپ تاپ نسبت به سایر قطعات سخت افزاری نیز واکنشی از خود نشان نمی دهد. این مشکل به دلیل هنگ کردن سیستم عامل رخ می دهد.

تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل

حتما بخوانید : تعمیر فن لپ تاپ دل

در همین بخش می توانید حساست تاچ پد را کم و زیاد کنید تا نسبت به حرکات انگشتان شما واکنش بهتری نشان دهد.

در آخر اگر تاچ‌ پد لپ تاچ دل شما شناخته شده نیست باید درایور آن را دانلود کرده و دوباره نصب کنید. بعضی مواقع تعویض سیستم‌عامل (ویندوز – لینوکس – …) نیز می‌تواند به برطرف کردن مشکلات تاچ‌ پد کمک کند.

دسته دوم: مشکلاتی که نیاز به مراجعه به تعمیرکار دارد.

تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل
تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل

خب اگر هیچ کدام از موارد فوق به شما کمک نکرد! وقت آن رسیده تا لباس بر تن کرده و به سراغ تعمیر کار بروید. اگر میخواهید تعمیر کار با سرعت و دقت بیشتری به شما کمک کند بهتر است به او بگویید تا روش های بالا را امتحان کردید و نتیجه نگرفتید هر چند که در مرکز تعمیرات دل کارشناسان ما مراحل بالا را با دقت بیشتری مجددا امتحان خواهند کرد تا خیالشان از بابت صحت عملکرد نرم افزاری لپ تاپ دل شما آسوده باشد و شما را درگیر هزینه و زمان اضافه نکنند.

اگر تنها در یک قسمت از تاچ پد لپ تاپ دل شما قطعی وجود داشته باشد احتمالا مشکل از قطعی سیم ها یا سوختن قطعات آن قسمت می باشد. در این گونه موارد تعمیرکار مسیر سیم ها را دنبال کرده و به دنبال سیم قطع شده یا قطعه سوخته شده می گردد. بعد از تعویض آن قطعه یا سیم تنها هزینه باز کردن و بستن تاچ پد و تعویض قطعه از شما گرفته خواهد شد.

در صورتی که کل تاچ پد لپ تاپ دل شما از کار افتاده باشد! احتمالا کاز از یک قطعه سیم فراتر رفته …. در این مواقع تعمیرکار ابتدا اتصالات تاچ پد لپ تاپ با مادربرد را مورد بررسی قرار می دهد.

در صورتی که این اتصالات مشکلی نداشته باشد معمولا با تعویض تاچ پد مشکل حل می شود. با توجه به اینه قیمت تاج پد های لپ تاپ دل متفاوت می باشد، بهتر است قبل از اینکه لپ تاپ خود را به دست تعمیر کار بسپارید از هزینه آن مطلع شوید. (هر چند که تعمیرکاران مرکز تعمیرات دل این مورد را قبل از برطرف کردن به شما عزیزان گزارش خواهند داد.)

[note note_color=”#fbff66″ text_color=”#001af1″ radius=”3″]تعمیرات لپ تاپ [/note]
جهت کسب اطلاعات در ارتباط با تعرفه خدمات شرکت دل کلیک کنید.

تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل

در برخی موارد تاچ پد شما کاملا سالم بوده و ایراد از سایر بخش های لپ تاپ می باشد. در این گونه مواقع تعمیر کار همه بخش هایی که با تاچ پد لپ تاپ در ارتباط هستند را بررسی می کند.اصلی ترین این بخش ها مادربورد می باشد.

مادربورد لپ تاپ دل قلب لپ تاپ دل می باشد که همه بخش ها را با CPU مربتط می کند. اشکال در قطعات مادربورد می تواند هزینه زیادی روی دست شما بگذارد.

هزینه تعمیرات در این حالت بسته به این که مشکل در خود مادر بورد است یا مسیر های اتصال تاچ پد به آن، برای شما تعیین می شود. برخلاف مشکل خود تاچ پد که می تواند تا مدتی یا حتی برای همیشه آن را نادیده گرفت، اشکال در این قسمت بسیار جدی می باشد. زیرا می تواند به دیگر بخش های لپ تاپ دل شما آسیب وارد کند.

حتما بخوانید : تعمیر مادربورد لپ تاپ دل

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با جدید ترین لپ تاپ های دل در سال 2022 کلیک کنید.

تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل

دلیران | اولین و معتبر ترین نماینده رسمی دل در ایران

دل ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *