ویندوز 11 بر روی دستگاه‌هایی که پردازنده قدیمی دارند کار نخواهد کرد

پردازنده قدیمی

همه در انتظار عرضه رسمی جدیدترین سیستم عامل شرکت مایکروسافت، یعنی ویندوز 11 هستند و به همین دلیل نیز هر روی اخباری جدید درباره این سیستم عامل به گوش می‌رسد که آخرین مورد آنها به سخت‌گیری‌های مربوط به پردازنده توسط این سیستم عامل مربوط هستند.

پردازنده قدیمی

به گزارشز شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، بر اساس اطلاعات منتشر شده قرار است تا ویندوز 11 در زمینه حداقل‌های خود بسیار سختگیر باشد و اجازه ندهد تا کاربرانی که تجهیزات سخت‌افزاری ضعیفی دارند از این سیستم عامل استفاده کنند.

به این ترتیب، مایکروسافت به شما اجازه نصب ویندوز 11 بر روی هر دستگاهی را خواهد داد ولی این امر به این معنی نیست که شما خواهید توانست تا تجربه قول داده شده توسط این شرکت را در همه دستگاه‌ها به صورت یکسان دریافت کنید.

این امر به این معنی است که دستگاه‌هایی که پردازنده آنها ضعیف‌تر از انتظارات مایکروسافت است امکان دریافت به‌روزرسانی مستقیم به ویندوز 11 را نخواهند داشت.

 پردازنده قدیمی|ویندوز 11
پردازنده قدیمی

البته کاربران می‌توانند به صورت دستی ویندوز 11 را بر روی این دستگاه‌ها نصب کنند، ولی خبری از درایورهای تخصصی سخت‌افزارهای پشتیبانی نشده بر روی این نسخه از ویندوز  و دیگر مزایای آن نخواهد بود.

به این ترتیب باید گفت که برای استفاده از سیستم عامل ویندوز 11 نخواهید توانست از پردازنده‌های قدیمی استفاده کنید و اگر می‌خواهید آخرین تجربه سیستم عامل ویندوز را داشته باشید ممکن است مجبور به ارتقاء دادن کامپیوتر خود بشوید.

 

مسلما این موضوع چندان عجیب نیست، زیرا شرکت مایکروسافت با این کار جلوی دردسرهای قانونی را گرفته است، زیرا این کمپانی تشخیص داده است که نصب ویندوز 11 بر روی پردازنده‌های قدیمی ممکن است موجب مشکلات کاری و در نتیجه شکایت‌های احتمالی شود و به همین دلیل نیز این شرکت به صورت رسمی موضع خود را پیش از عرضه مشخص ساخته است.

پردازنده قدیمی

 

با این وجود، آزادی عمل به کاربران داده شده است که تجربه ضعیفی از ویندوز 11 را بر روی دستگاه‌های مجهز به سخت‌افزار قدیمی داشته و بتوانند از آن استفاده کنند ولی هیچ تضمینی در این استفاده از سوی مایکروسافت به آنها داده نخواهد شد.

 

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

     فیسبوک دلیران   aparat deliran

 

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *