منظور از ری بوت یا Reboot چیست؟

ری بوت یا Reboot چیست
ری بوت یا Reboot چیست

ریبوت یا Reboot به عملیات راه اندازی مجدد یا همان ری استارت کردن کامپیوتر روشن و در حال استفاده با استفاده از دکمه و سخت افزار (به عنوان مثال دکمه پاور) به جای روش نرم افزاری گفته می شود، در این مقاله باما همراه شوید تا با مفهوم ری بوت یا Reboot در دنیای کامپیوتر آشنا شوید.

ری بوت یا Reboot چیست

ریبوت به عملیات راه اندازی مجدد یا همان ری استارت کردن کامپیوتر روشن و در حال استفاده با استفاده از دکمه و سخت افزار (به عنوان مثال دکمه پاور) به جای روش نرم افزاری گفته می شود.

راه اندازی مجدد سیستم (Rebooting) پس از نصب یک برنامه نرم افزاری ، نصب به روزرسانی های سیستم عامل ، برای بازیابی از خطا یا راه اندازی مجدد درایورها یا دستگاه های سخت افزاری ، گاهی اوقات لازم است.

Reboot یا بوت مجدد سیستم همانطور که از نام آن نیز مشخص است به مفهوم این است که کامپیوتر در یک لحظه Shutdown یا خاموش می شود و دوباره روشن می شود که باعث می شود تا سیستم عامل و BIOS مجددا به طور کامل Load شوند و RAM سیستم طبیعتا خالی می شود .

وقتی کامپیوتر را از طریق دکمه Reset روی کیس Restart می کنید دیگر این به معنای Restart کردن نیست بلکه در اصطلاح فنی به آن Reboot کردن کامپیوتر می گویند زیرا کامپیوتر در یک لحظه خاموش می شود و دوباره روشن می شود.

ری بوت یا Reboot چیست

نحوه ریبوت سخت

برای انجام hard reboot دکمه روشن/خاموش (power button) کامپیوتر را فشار داده و نگه دارید. بعد از 5-10 ثانیه ، کامپیوتر باید خاموش شود. پس از خاموش شدن رایانه ، چند ثانیه صبر کنید و سپس رایانه را دوباره روشن کنید.

 

هنگام Reboot چه اتفاقی می افتد؟

هنگام راه اندازی مجدد رایانه ، تمام برنامه های باز، بسته میشوند. سپس ، رایانه باید سریعا خاموش شود و سپس دوباره روشن شود.

 

چرا باید کامپیوتر را ری بوت یا راه اندازی مجدد کنیم؟

راه اندازی مجدد رایانه به حل بسیاری از مشکلات مانند مشکلات اتصال به اینترنت ، پاسخ کند مرورگر و مشکلات نرم افزاری کمک می کند. اساساً ، هر کدی که به طور نادرست کار کند “از ابتدا” شروع می شود.

ریبوت سخت (Hard reboot) در برابر ریبوت نرم (soft reboot)

ریبوت ممکن است یک Hard reboot باشد ، به این معنی که برق از نظر فیزیکی قطع شده و سپس سیستم دوباره روشن شده است. همچنین می تواند یک soft reboot باشد ، این بدان معنی است که سیستم بدون از دست دادن برق و پاور دوباره راه اندازی می شود.

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

     فیسبوک دلیران   aparat deliran

 

کلیدواژه : Rebootریبوت
مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *