حذف اینترنت اکسپلورر از ویندوز 11

در ویندوز ۱۱ قرار است با حذف اینترنت اکسپلورر عرضه شود و مایکروسافت اج به طور کامل جایگزین آن می‌شود.

حذف اینترنت اکسپلورر

ویندوز ۱۰ در سال‌های اخیر پذیرای چند مرورگر بوده: اینترنت اکسپلورر، نسخه اصلی مایکروسافت اج و نسخه جدید آن که مبتنی بر موتور کرومیوم است.

این تغییرات به خوبی نشان می‌دهند که شرکت مایکروسافت در این زمینه تا چه اندازه با مشکل رو به رو شد و برای مقابله با مرورگرهای محبوبی همچون کروم، تا چه اندازه تلاش کرد.

 

اینترنت اکسپلورر هنوز هم در ویندوز ۱۰ وجود دارد، اگرچه در سایه‌ها پنهان شده و کمتر کسی به سراغ آن می‌رود.

ویندوز ۱۱ بدون اینترنت اکسپلورر

حذف اینترنت اکسپلورر

حذف اینترنت اکسپلورر

اگر اخبار را دنبال کرده باشید، حتما می‌دانید که بازنشستگی این مرورگر نزدیک است و از تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲ (۲۵ خرداد ۱۴۰۱) به طور کامل کنار می‌رود اما از آنجایی که ویندوز ۱۱ زودتر انتشار خواهد یافت، این نگرانی به وجود آمد که شاید آن را در این سیستم عامل جدید هم رویت کنیم. مایکروسافت رسما اعلام کرده که این اتفاق رخ نخواهد داد و Internet Explorer در ویندوز جدید غیرفعال است.

نه تنها اپلیکیشن دسکتاپ‌اش در دسترس نیست بلکه اگر بخواهید به هر طریقی آن را باز کنید، به مایکروسافت اج هدایت می‌شوید.

کسی انتظار حضور اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۱۱ را نداشت اما از آنجایی که مایکروسافت قرار است این مرورگر را از نسخه اینترپرایز ویندوز ۱۰ حذف نکند، این تفکر به وجود آمد که شاید در ویندوز ۱۱ هم ردپای آن دیده شود. اما این‌گونه نیست و ویندوز ۱۱ بدون مرورگر مشهور و بدنام مایکروسافت عرضه می‌شود. همان طور که بالاتر هم اشاره شد، حتی میانبرهایی همانند iexplore شما را به مرورگر اج هدایت می‌کند.

از اواخر دهه ۹۰ میلادی تاکنون، این اولین بار است که یک نسخه‌ از ویندوز بدون اکسپلورر ارائه می‌شود؛ مرورگری که در ویندوز ۹۵ معرفی شد، ایالات متحده را علیه مایکروسافت متحد کرد و این شرکت را در آن دوره به دادگاه کشاند.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

 

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *