تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل 2022

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل

 

در این مقاله، با نکاتی در مورد تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل آشنا می شوید. قطعه ای بسیار مهم که خرابی آن، مشکلاتی را در نحوه نمایش تصاویر و حتی کیفیت اجرای برنامه ها ایجاد می کند.

کارت گرافیک، داده های صفر و یک سیستم را به اشکال و تصاویر گرافیکی تبدیل می کند تا راحت تر بتوان با آن ارتباط برقرار کرد.

یکی از مهم ترین قطعات لپ تاپ دل، کارت گرافیک می باشد! وظیفه کارت گرافیک تبدیل داده های 0 و 1 سیستم به تصاویر گرافیکی می باشد تا کاربران بتوانند به راحتی با سیستم خود ارتباط برقرار کنند .

 در صورتی که کارت گرافیک شما دچار ایراد شود ممکن است با مشکلاتی نظیر : پرش تصویر ، افت کیفیت اجرای برنامه و یا حتی عدم نمایش تصویر رو به رو شوید!

درصورتی که در تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل اشتباهی پیش بیاید امکان بروز ایرادات جدی و غیر قابل جبران وجود دارد، چون این قطعه ارتباط مستقیم با سایر بخش های سیستم را دارد.

بهترین  کار جهت انجام تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل استفاده از تکنسین های مجرب واحد تعمیرات شرکت دلیران اولین و معتبرترین نماینده رسمی برند دل در ایران می باشد.

 

علائم خرابی کارت گرافیک و تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل
تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل

درصورت اختلال در تصویر و یا عدم پخش تصویراز سیستم شما ، امکان بروز اختلال و آسیب در کارت گرافیک لپ تاپ دل وجود دارد. البته ابتدا از سلامت مانیتور خود اطمینان داشته باشید.

از دیگر علائم خرابی کارت گرافیک لپ تاپ دل میتوان به شطرنجی شدن تصاویر ، نمایش به هم ریخته تصاویر ، تصویر سیاه و بهم ریختگی رنگها اشاره کرد.

همچنین در صورت خرابی کارت گرافیک لپ تاپ دل این امکان وجود دارد که به محض اجرای یک برنامه گرافیکی ، سیستم هنگ کرده و ادامه عملیات امکان پذیر نباشد.

در این شرایط باید به فکر تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل خود باشید ؛ تاخیر در پخش تصویر ، شنیدن صدای بوق ازهر دو سمت خازن های سرامیکی smd دور تا دور چیپ در تست سلامت ، دیدن خطوط افقی در تصویر، مات و سفید شدن صفحه نمایش، نمایش ارور Blue Screen و ریست شدن  بعد از نصب درایور کارت گرافیک و نمایش تصویر به رنگ آبی ، اینها همه علائم و اخطار سیستم جهت تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل شماست و باید گوش به زنگ باشید.

 

دلایل از کار افتادن کارت گرافیک لپ تاپ دل

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل
تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل

اصولا کارت گرافیک لپ تاپ دل طوری طراحی شده که احتمال آسیب و از کار افتادگی آن زیاد است. کار کردن مداوم و بی وقفه لپ تاپ به کارت گرافیک لپ تاپ دل به مرور زمان آسیب وارد می کند.

وقتی حجم کاری لپ تاپ از حد مشخصی بیشتر شود، فشار مضاعفی به gpu وارد می شود و به دنبال آن، کارت گرافیک لپ تاپ دل دچار ایرادهایی می شود.از جمله مواردی که به قطعات داخلی کارت گرافیک آسیب می رساند نوسانات برق است و موجب از کار افتادن کارت گرافیک لپ تاپ دل می شود.

در آخر با توجه به موارد ذکر شده در متن این که سیستم های کامپیوتری بعد از مدتی، در شرف فرسودگی می باشند و روند استهلاک آنها سرعت می گیرد. پس تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل چندان دور از ذهن نیست.

 

تعویض و تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل
تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل

این امکان وجود دارد که شما به فکر تعویض یا ارتقاء کارت گرافیک لپ تاپ دل خود باشید. ولی با توجه به اینکه اگر چیپ گرافیک روی مادربورد لحیم شده باشد تعویض یا ارتقاء گرافیک لپ تاپ دل خیلی سخت می شود و نیاز به مهارت و تخصص ویژه‌ای دارد.

کارشناسان شرکت دلیران اولین و معتبرترین نماینده رسمی برند دل در ایران قادر به ارتقاء چیپ گرافیک لپ تاپ دل شما بوده و این کار را  به صورت حرفه‌ای  بدون آسیب رساندن به چیپ گرافیک و مادربورد لپ تاپ برایتان انجام می دهند.

درصورتیکه لپ تاپ شما دارای کارت گرافیک باشد متخصصین تعمیر لپ تاپ شرکت دلیران به سادگی می توانند آن را تعویض یا ارتقاء دهند.

متخصصان تعمیرات لپ تاپ دل شرکت دلیران ، کارت گرافیک قدیمی یا معیوب را بسیار ماهرانه و با مهارت خاصی خارج و کارت گرافیک لپ تاپ دل جدید را جایگزین خواهند کرد. توصیه ما به شما این است از تعویض کارت گرافیک به دست خود یا افرادی که تخصص لازم را ندارند جدا پرهیز نمایید.

امروزه در بعضی از مادربوردهای که از دو کارت گرافیک پشتیبانی میکنند می توان در کنار کارت گرافیک قبلی از کارت گرافیک دیگری هم به صورت همزمان استفاده کرد.

درصورت آسیب جزئی فقط به یک قطعه کوچک از مادربورد ، لپ تاپ شما به طور کامل از دست رفته و باید فکر خرید لپ تاپ دل جدید باشید.

  تخصصی ترین تعمیرات لپ تاپ و تعویض کارت گرافیک لپ تاپ دل را از شرکت دلیران اولین و معتبرترین نماینده رسمی برند دل در ایران دریافت کنید.

علت سوختن کارت گرافیک لپ تاپ دل

 

با توجه به اطلاعات عنوان شده اکنون برخی از رایج ترین علت های سوختن کارت گرافیک را با شما در میان می گذاریم:

  • داغ شدن بیش از حد کارت
  • اتصال کارت گرافیک ناسازگار با مادربورد سیستم
  • نوسانات مربوط به سورس تغذیه
  • ضعیف بودن پاور سیستم است
  • خراب شدن فن خنک کننده کارت گرافیک

آسیب های جدی به بورد کارت گرافیک می رساند.

با توجه به حساسیت کارت گرافیک لپ تاپ دل  و نقش مهم آن در ارتقاء کیفیت عملکرد لپ تاپ ها پیشنهاد ما به شما  امور مرتبط با تعمیرات لپ تاپ دل و کارت گرافیک لپ تاپ دل خود  را به مهندسان کارآمد و متخصصان تعمیرات این حوزه بسپارید. متخصصانی که درکنار آگاهی از تمامی اجزاء لپ تاپ دل ، با چگونگی تعمیر و تعویض قطعات آن نیز آشنایی دارند.

به معرفی بعضی از اشکالات رایج در کارت گرافیک که توسط کارشناسان مرکز تعمیرات لپ تاپ دل و کارت گرافیک لپ تاپ دل شرکت دلیران استخراج شده اند ، می‌پردازیم:

تعویض ماسفت کارت گرافیک لپ تاپ دل

 

جهت تعویض ماسفت‌ها می توانید به مرکز تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل شرکت دلیران مراجعه نمایید و از خدمات حرفه ایی  ما بهره مند شوید یا اقدامات زیر را عملی نمایید:

تمام ماسفت های کارت گرافیک لپ تاپ دل  را با استفاده از هیتر خارج وسپس تمامی ماسفت‌های خارج شده را به شیوه‌ی زیر تست کنید و از عملکرد صحیح آن‌ها اطمینان حاصل نمایید

  • اول مولتی متر را برروی رنج تست دیود (بازر) قرار دهید.
  • پراب قرمز را بر پایه فلزی بالای ماسفت (پایه میانی ماسفت) قرار داده و پراب مشکی را روی پایه سمت راست قرار دهید. در این حالت در صورتی که صدای بوق شنیده شود و یا عددی بین ۳۵۰ الی ۶۵۰ نشان داده شود متوجه می‌شویم که ماسفت سوخته است.
  • در این مرحله از تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل پراب مشکی را برروی پایه سمت چپ قرار دهید دراینصورت نباید هیچ عددی نشان داده شود (صدای بوق هم شنیده نشود) که در اینصورت ماسفت سالم است.
  • با همین شیوه تمامی ماسفت‌ها را تست کنید و در نهایت ماسفت‌های معیوب را شناسایی و با یک ماسفت سالم تعویض کنید.

مشکل روشن نشدن لپ تاپ پس از نصب کارت گرافیک با تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل
تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل

زمانی این اتفاق می افتد که کارت گرافیک لپ تاپ دل بر روی سیستم نصب باشد. مشکل ایجاده شده باعث خاموش ماندن سیستم و قطع و وصلی فن موجود بر روی لپ تاپ دل می شود.

یعنی احتمالاً پس از نصب کارت گرافیک لپ تاپ دل، کامپیوتر روشن نمیشود و فن بعد از یک لحظه چرخیدن ، از کار می افتد .

در صورتی‌که لپ تاپ دل با نصب کارت گرافیک برروی مادربرد، روشن نشده اما با برداشتن کارت گرافیک روشن شود، باید احتمال وجود یک اتصال در کارت گرافیک را در نظر گرفت ؛

بطور کلی وقتی در بخشی از قطعات سخت افزاری اتصالی بوجود آید، پاور برق مادربرد را قطع خواهد. جهت حل این مشکل با دقت بورد را چک نمایید تا در صورت وجود اتصالی و زخمی شدن بورد، نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

در صورتی که چنین مشکلی برر روی برد وجود نداشت، احتمالاً مشکل ایجاد شده ناشی از ماسفت‌های گرافیک باشد زیرا با سوختن هرکدام از این ماسفت‌ها یک اتصالی در کارت گرافیک ایجاد می‌شود.

در این صورت (یعنی در صورتی که مشکل مربوط به ماسفت‌ها باشد) می‌بایست نسبت به تعویض آن‌ها اقدام نمایید.

 

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل با مشکل خط انداختن کارت گرافیک

 

خط انداختن کارت گرافیک در زمان کارکردن یکی از مشکلاتی است که در بسیاری  از کارت‌های گرافیک مشاهده شده است. در اکثر موارد وجود این مشکل ناشی از لحیم سردی چیپ کارت گرافیک می‌باشد.

برای رفع این مشکل راهکارهای زیر را عملی نمایید:

هیت سینک و فن را از روی چیپ بردارید. پس از این کار، مقدار کمی خمیر فلکس (به اندازه نوک یک پیچ گوشتی) روی بخش بالایی چیپ (درست مابین چیپ و برد کارت گرافیک) قرار دهید.

دمای هیتر را بر روی ۳۵۰ درجه تنظیم کرده و فشار هوا را ببندید. برای این‌کار می‌بایست کلاهک هادی باد هیتر را برداشته و تا ۵ دقیقه به چیپ حرارت دهید (به شکلی که خمیر فلکس از زیر چیپ رد شده و از قسمت پایین چیپ خارج گردد). بعد از این کار تا خنک شدن کامل کارت گرافیک صبر کنید.

در این روش رعایت دو نکته ضروری است اول اینکه تمام چیپ رو بصورت یک دست حرارت دهید و دوم اینکه به هیچ عنوان بعد از حرارت دادن به چیپ آن را روشن نکنید (حداقل تا نیم ساعت).

احتمالاً با عملی کردن موارد ذکر شده مشکل خط انداختن کارت گرافیک شما رفع گردد.

هموطنان و مشتریان گرامی توجه داشته باشند که مشکلاتِ بسیارِ دیگری ممکن است در دستگاه شما ایجاد گردند که به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم با کارت گرافیک دستگاه در ارتباط باشند.

ذکر تمامی این مشکلات و راه‌کارهای موجود جهتِ رفع آن‌ها در این مقال نمی‌گنجد. از این‌رو شما می‌توانید به‌منظور بهره‌مندی از دانش کارشناسان تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل از طریق‌ راه‌های ارتباطی ذکر شده در سایت این مرکز اقدام نموده و از راهنمایی‌های مهندسان فعال در این مرکز بهره‌مند گردید.

همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تعمیر لپ تاپ دل از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

تعمیر لپ تاپ دل

جهت کسب اطلاعات در ارتباط با لپ تاپ دل جدید نیز می توانید از طریق لنیک زیر اقدام به مطالعه نمایید.

لپ تاپ دل جدید

جهت مشاهده قیمت و خرید انواع ل تاپ دل از طریق لینک زیر اقدام نمایید

انواع لپ تاپ دل

دلیران | اولین و معتبر ترین نماینده شرکت دل در ایران

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دل

دل ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *