منتشر شدن نسخه اندروید 13 به زودی

نسخه اندروید 13

اگر بخواهیم دقیق‌تر بررسی کنیم، گوگل دومین نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان Android 13 را در ماه آینده منتشر خواهد کرد و سپس نوبت به دو بیلد بتا عمومی در فروردین و اردیبهشت می‌رسد.

نسخه اندروید 13

در نهایت در خرداد و تیر ماه دو بیلد عمومی پایدار در دسترس کاربران قرار می‌گیرد تا شرایط برای انتشار عمومی اندروید 13 آماده شود.

اولین نسخه اندروید 13

نسخه اندروید 13

حالا بیایید نگاهی به قابلیت‌های جدید اندروید ۱۳ بیندازیم. گوگل در اندروید ۱۳ توجه ویژه‌ای به امنیت و حریم خصوصی کاربر دارد و به همین خاطر می‌خواهد از یک سیستم انتخاب تصویر جدید به عنوان نسخه استاندارد و بهینه برای به اشتراک گذاشتن ایمن تصاویر موجود در حافظه گوشی و حافظه ابری استفاده کند.

در واقع گوگل می‌خواهد قابلیت انتخاب اسناد را که پیشتر معرفی کرده بود، گشترش دهد. این قابلیت این امکان را به شما می‌دهد بدون اینکه به یک برنامه شخص ثالث اجازه دسترسی به تمامی فایل‌های موجود در دستگاه خود را بدهید، یک فایل (تصویر یا ویدیو) را به اشتراک بگذارید.

 

این قابلیت می‌تواند در نهایت از طریق آپدیت‌های گوگل پلی برای تمامی دستگاه‌های مجهز به اندروید 11 و بالاتر (به جز اندروید Go) در دسترس قرار گیرد.

 

همچنین در نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 13، برنامه‌ها می‌توانند بدون نیاز به دسترسی به موقعیت مکانی، از طریق وای‌فای به دستگاه‌های نزدیک شما متصل شوند. پروسه افزودن کاشی‌های سفارشی به بخش تنظیمات سریع نیز به لطف API جدید ساده‌تر از گذشته شده است.

 

اولین نسخه اندروید 13

 

نسخه اندروید 13

علاوه بر اینها، یک دیالوگ سیستمی جدید به اندروید ۱۳ اضافه شده است که به شما اجازه می‌دهد از داخل یک برنامه، کاشی مربوط به آن را به بخش تنظیمات سریع اضافه کنید. گوگل همچنین متریال یو را در اندروید ۱۳ تقویت کرده است تا موتور تغییر رنگ آن بتواند روی آیکون‌های تمامی برنامه‌ها و نه فقط برنامه‌های گوگل تاثیر بگذارد.

اولین نسخه اندروید 13

نسخه اندروید 13

البته توسعه دهندگان باید برای هماهنگی برنامه‌های خود با این قابلیت، آیکون‌های سازگار را ارائه کنند. این آیکون‌ها در ابتدا برای دستگاه‌های پیکسل در دسترس خواهند بود؛ اما گوگل وعده داده که با همکاری تولیدکنندگان مختلف، آن را به گوشی‌های بیشتری بیاورد.

در نهایت شاهد قابلیت انتخاب زبان اختصاصی و مجزا برای برنامه‌های مختلف هستیم که می‌تواند برای کاربران چند زبانه مفید باشد.

 

اگر توسعه دهنده هستید و تمایل دارید که اولین نسخه از پیش نمایش اندروید 13 را دریافت کنید،َ می‌توانید فایل image مربوطه را روی دستگاه‌های پیکسل 6 پرو، پیکسل ۶، پیکسل 5a 5G، پیکسل 5، پیکسل 4a 4G، پیکسل 4a، پیکسل 4 XL یا پیکسل 4 فلش کنید. این بیلد دارای شماره TPP1.220114.001 است.

 

 

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

     فیسبوک دلیران   aparat deliran

 

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *