اجرای طرح رجیستری دستگاه‌های سیم کارت خور،ساعت هوشمند و موبایل

طرح رجیستری گوشی و ساعت هوشمند

طبق گفته دهقانی‌نیا مدیرکل نظارت بر سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز  کاربران فقط تا ۱۲ تیر ۱۴۰۰ برای رجیستری ساعت هوشمند سیم کارت خور و تا ۱۹ تیر ۱۴۰۰ برای رجیستری دستگاه بارکد اسکنر، PDA و مبدل تلفن ثابت به سیار سیم کارت خور مهلت دارند.

طرح رجیستری گوشی و ساعت هوشمند

وی افزود آخرین مهلت رجیستری تبلت نیز طی چند روز آینده اعلام خواهد شد.

بر اساس طرح رجیستری دستگاه های سیم کارت خور، کاربران دستگاه‌های سیم کارتی نظیر تبلت، ساعت هوشمند، بارکد اسکنر، PDA و مبدل تلفن ثابت به سیار می‌بایست تا پیش از آخرین مهلت‌های اعلام شده یک سیم کارت در دستگاه قرار داده و آن را روشن کنند.

همچنین کاربران باید با انجام فرایندی مثل برقراری تماس یا ارسال پیام با دستگاه از سرویس گرفتن دستگاه خود پیش از پایان مهلت اعلام شده اطمینان حاصل کنند. به کاربران توصیه می‌شود این فرایند را به روز یا ساعت‌های پایانی اجرای این طرح موکول نکنند؛ چرا که به دلیل افزایش حجم بار شبکه ممکن است انجام مراحل رجیستری به درستی انجام نشود.

 

گفتنی است کاربران در زمان خرید می‌بایست از طریق کد دستوری #۷۷۷۷* و سایت hamta.ntsw.ir یا اپلیکیشن همتا فرایند استعلام اصالت دستگاه را انجام دهند و فقط دستگاهی را خریداری کنند که دارای استعلام قانونی باشد.

 

در واقع کاربران با انجام فرایند استعلام اصالت اطلاعاتی چون نوع برند و مدل دستگاه، نوع واردات، شرکت واردکننده، شرکت گارانتی کننده و تاریخ شروع گارانتی را دریافت می‌کنند که باید حتما برند و مدل کالا با نتیجه استعلام اصالت مطابقت داشته باشد.

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *