نسخه جعلی کلاب هاوس برای کامپیوتر به بدافزاری مخرب مجهز است

نسخه جعلی کلاب هاوس برای کامپیوتر

فیس‌بوک تبلیغ جدیدی با محتوای «عرضه کلاب هاوس برای کامپیوتر» را منتشر کرد که  تعداد زیادی از دستگاه‌ها از طریق بدافزارهای مخرب آلوده شدند.

نسخه جعلی کلاب هاوس برای کامپیوتر

به نقل از  phonearena، همانطور که می‌دانید نسخه اندروید نرم‌افزار کلاب هاوس هنوز به بازار نیامده است و چندین هکر با سو استفاده از این موضوع کاربران اندروید را به نصب نسخه‌های جعلی و سرشار از بدافزار این شبکه اجتماعی ترغیب کرده‌اند.

گزارش‌های به دست آمده از TechCrunch حاکی از آن است که مجرمان اینترنتی به تازگی تبلیغات جدیدی را درباره نسخه کامیپوتر کلاب هاوس روی فیس‌بوک قرار داده‌اند که نه تنها کاملا جعلی است، بلکه پر از بد افزارهای مختلف است و نصب آن امنیت کاربران را با خطرهای جدی مواجه می‌کند.

به یاد داشته باشید که نسخه رسمی کلاب هاوس تنها برای iOS عرضه شده است. این چت روم صوتی به تازگی به یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار محبوب تبدیل شده است اما کاربران برای ورود به آن به دعوت نامه نیاز دارند و تنها می‌توانند این نسخه رسمی را از اپ استور دانلود کنند. تبلیغاتی که درباره نسخه‌های دیگر این شبکه اجتماعی در فیس‌بوک دیده می‌شود کاربران را به صفحاتی متصل می‌کند که اشاعه دهنده نسخه‌های جعلی آن هستند.

 نسخه جعلی کلاب هاوس برای کامپیوتر

نسخه جعلی کلاب هاوس برای کامپیوتر

 

با باز کردن این تبلیغ خاص وب‌سایتی جعلی برای دانلود نسخه کامپیوتر کلاب‌هاوس باز می‌شود. لینکی در این وب سایت وجود دارد که با ضربه زدن روی آن بدافزاری روی دستگاه قربانی نصب می‌شود. این نرم‌افزار مخرب از یک سرور C&C دستور دریافت می‌کند.

 

برخی از دستگاه‌های قربانی‌ها به باج‌افزارهایی مجهز شده‌اند که برای اجازه ادامه کار دستگاه از کاربر درخواست پول می‌کنند. هاست وب سایت‌های جعلی کلاب هاوس در روسیه قرار دارد. فیس‌بوک هنوز درباره تعداد کلیک‌های این تبلیغ اطلاعاتی را افشا نکرده و تنها اظهار داشته است که از سه شنبه تا پنج شنبه هفته گذشته 9 تبلیغ در این زمینه روی فیس‌بوک قرار گرفته است.

این تبلیغات جعلی با ذکر این که کلاب هاوس هم اکنون برای کامپیوتر در دسترس است و نمایش تصویری از پل دیویسون و روهان ست به عنوان بنیان گذاران این نرم‌افزار کاربران را فریب داده‌اند. این تبلیغات از آن زمان تا کنون از مجموعه تبلیغات فیس‌بوک حذف شده‌اند.

 

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *