نرم‌ افزار Acrobat را در اسرع وقت بروزرسانی کنید

نرم‌ افزار Acrobat
نرم‌ افزار Acrobat

با توجه به اینکه استفاده از فایل‌های PDF مخرب در حملات فیشینگ از طریق ایمیل در بین مهاجمان رواج دارد، لازم است کاربران ادوبی و پی‌دی‌اف، نسبت به به‌روزرسانی نرم‌افزار Acrobat and Reader اقدام کنند.

نرم‌ افزار Acrobat

شرکت ادوبی طی هفته گذشته با انتشار به‌روزرسانی‌هایی، ۴۴ آسیب‌پذیری را در محصولات مختلف خود وصله کرد. مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای) اعلام کرده در این بین ۱۰ آسیب‌پذیری بحرانی در Acrobat and Reader و پنج آسیب‌پذیری بحرانی در Adobe Illustrator وصله شده است.

محصولات آسیب‌پذیر شامل این‌دیزاین، این‌کپی،‌ ایلاستریتور، انیمیت و مدیوم می‌شوند. در این بین، به‌روزرسانی منتشرشده مربوط به محصول Acrobat and Reader از اهمیت بیشتری برخوردار است. بهره‌برداری از آسیب‌پذیری روزصفرم به شناسه CVE-2021-28550 در این محصول منجر به اجرای کد دلخواه روی سیستم آسیب‌پذیر خواهد شد.

منتشر شدن آپدیت اندروید 11 برای گلکسی A30 سامسونگ

 

همچنین مهاجمان در برخی حملات محدود با بهره‌برداری فعال از این آسیب‌پذیری کاربران ویندوز را هدف قرار داده‌اند. با توجه به اینکه استفاده از فایل‌های PDF مخرب در حملات فیشینگ از طریق ایمیل در بین مهاجمان رواج دارد، لازم است در اسرع وقت به به‌روزرسانی نرم‌افزار Acrobat and Reader اقدام کنید و در صورت عدم امکان به‌روزرسانی، از گشودن فایل‌های PDF مشکوک با استفاده از این نرم‌افزار آسیب‌پذیر خودداری کنید.

در جدول زیر اطلاعات مختصری از برخی آسیب‌پذیری‌های مهم محصولات پرکاربرد Adobe آورده شده است.

نرم‌ افزار Acrobat
نرم‌ افزار Acrobat
نرم افزار acrobat

 

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *