چکار کنیم تا از شر لینک های جعلی در امان باشیم

لینک های جعلی
لینک های جعلی

مشخصات لپ تاپ گیمینگ دل INSPIRON G5-5500

در این مطلب آموزشی سعی بر آن شده تا چند روش برای پیشگیری از کلاهبرداری از طریق لینک‌ های جعلی را برای شما آموزش دهیم.با دلیران همراه باشید.

لینک های جعلی

لینک‌هایی که برای کاربران بصورت پیامکی و یا در شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌شوند در بیشتر مواقع همانند لینک‌هایی که اخیرا از سوی شیادان سایبری برای کاربران با موضوع ابلاغ قضایی ارسال می‌شوند کلاهبرداری می‌باشند.

برای تشخیص لینک جعلی از لینک اصلی می‌بایست نسبت به تمامی لینک‌هایی که برای شما ارسال می‌شوند محتاط باشید. در اکثر مواقع کلاهبرداران منتظرند تا شما را در فضای مجازی پیدا کرده (همانند مواقع درج پست در سایت‌های آگهی آنلاین) و یا اطلاعات شخصی شمارا از جاهایی همانند بیمارستان‌، داروخانه، کافینت‌ها و… پیدا کنند و با ترفندهایی شبیه به موضوعاتی که با آن‌ها سروکار دارید شما را با استفاده از لینک‌ها به درگاه‌های بانکی جعلی کشانده و حساب شما را خالی کنند.

نوعی دیگری از ترفندهای کلاهبرداری در لینک‌های جعلی نصب بدافزارها می‌باشد که یکی از حرفه‌ای‌ترین روش‌های کلاهبرداری است؛ درصورت ورود به این لینک‌ها بدافزاری بر روی تلفن و یا سیستم شما نصب می‌شود که حتی ممکن است آیکن آن مخفی باشد که بعد از نصب به اطلاعات تلفن شما(تلفن بانک، پیامک‌ها، فایل‌های شخصی و…) دسترسی پیدا کرده و از آن‌ها سوءاستفاده می‌کنند.

نوع دیگر از این ترفندها ارسال لینک از طریق ایمیل و… با هدف حملات باج افزار می‌باشد که با هدف گروکانگیری اطلاعات مهم تا زمان پرداخت باج صورت می پذیرد. با این حال، حتی اگر آن را پرداخت کنید، باز هم احتمال عدم دسترسی به اسناد زیاد است که این موضوع در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف کارآمدتر است.

لینک های جعلی

ارسال لینک‌های هدیه در ‌مناسبت‌ها و ایام مختلف، جشن سالگرد شرکت‌های معروف، برنده شدن در قرعه کشی و… می‌توانند حاوی بدافزار باشند و یا به بهانه هزینه ارسال و… قربانیان را به سمت درگاه‌های جعلی کشانده و حساب آن‌ها را خالی نمایند.

همانطور که توضیح دادیم محتاط بودن، عدم پرتی حواس و آگاهی از آدرس دقیق سایت‌ها و درگاه‌ های پرداخت بانکی می‌تواند در برابر دام شیادان به‌ما کمک نمایند. به آدرس درگاه پرداخت اینترنتی توجه داشته باشید. اطمینان داشته باشید از اینکه آدرس آن، صرفاً و بدون هیچ حرف یا علامت اضافه و کم، با کلمه https شروع و صرفاً با عبارت shaparak.ir. (دات شاپرک دات آی آر) به پایان می‌رسد.

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

     فیسبوک دلیران   aparat deliran

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *