شرکت شیائومی دومین تولیدکننده گوشی در جهان شد

شرکت شیائومی

مشخصات لپ تاپ گیمینگ دل INSPIRON G5-5500

شیائومی توانسته جایگاه خود را به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ گوشی هوشمند در جهان تثبیت کند و فاصله چندانی تا جایگاه نخست ندارد.

یکی از اخبار جالب ماه گذشته، موفقیت‌های شیائومی در بازار بود؛ این شرکت چینی توانست با پیشی گرفتن از اپل، دومین سازنده بزرگ موبایل جهان لقب بگیرد. موسسه آماری IDC نیز اخیرا این مسئله را با ارائه اطلاعات تازه، تایید کرده است.

این موسسه، آمار پنج شرکت برتر در چهار ماهه دوم سال ۲۰۲۱ را منتشر نموده و در صدر جدول، سامسونگ حضور دارد که ۵۹ میلیون دستگاه به بازار عرضه کرده است، یعنی ۴ میلیون دستگاه بیشتر از همین بازه‌ی زمانی از سال ۲۰۲۰. احتمالا می‌دانید که عرضه‌ی گوشی‌ها به بازار، لزوما به معنای فروخته شدن آن‌ها نیست؛ در همین راستا، سهم سامسونگ از بازار، از ۱۹.۵ درصد به ۱۸.۸ کاهش داشته. با این حال، تقاضا برای محصولات این شرکت همچنان بالا است.

شیائومیدر این آمارها، فروش تمامی برندهای زیرمجموعه نیز در نظر گرفته شده است.

در جایگاه دوم به شیائومی می‌رسیم که ۵۳.۱ میلیون دستگاه به بازار عرضه کرده و ۱۶.۹ درصد از سهم بازار را در اختیار گرفته است. جهش این شرکت، حیرت انگیز به نظر می‌رسد؛ آن‌ها سال گذشته تنها ۲۸.۵ میلیون دستگاه به بازار تزریق کرده بودند و ۱۰.۳ درصد از سهم بازار را در اختیار داشتند. به عبارت دیگر، شیائومی یک رشد ۸۶.۶ درصدی را تجربه کرده و اگر با همین قدرت پیش برود، شاید تا سال‌های آینده بتواند سامسونگ را نیز شکست دهد.

اپل به عنوان سومین تولیدکننده‌ی بزرگ، ۴۴.۲ دستگاه وارد بازار کرده و ۱۴.۱ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. این شرکت آمریکایی، سال گذشته ۳۷.۶ میلیون دستگاه به بازار عرضه کرده بود و ۱۳.۶ درصد از سهم بازار را از آن خود کرده بود. اپل البته برنامه‌های ویژه‌ای برای آینده دارد و به راحتی تسلیمِ شیائومی و سامسونگ نخواهد شد.

اوپو با ۳۲.۸ میلیون دستگاه و ویوو با ۳۱.۶ میلیون دستگاه، در جایگاه‌های چهارم و پنجم قرار دارند. سهم اوپو از بازار، ۱۰.۵ درصد (رشد ۳۳.۷ درصدی نسبت به سال گذشته) و سهم ویوو از بازار، ۱۰.۱ درصد (همچنین رشد ۳۳.۷ درصدی نسبت به سال گذشته) بوده است.

 

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

 

     فیسبوک دلیران   aparat deliran

 

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *