کمپانی فرانس پولن در نمایشگاه CESاز روبات متن باز به نام ریچی رونمایی کرد

روبات

لپ تاپ دل dell latitude 5400

کمپانی فرانس پولن روباتیکز به‌تازگی موفق به ساخت روبات متن‌بازی شده است که می‌تواند به انجام شمار زیادی از وظایف از قبیل ارائه خدمات به مشتریان بپردازد.

روبات
روبات

این روزها بیشتر کمپانی‌هایی که توان مالی ساخت روبات یا هوش مصنوعی جدیدی را دارند به این صنعت وارد شده‌اند.
کمپانی فرانس پولن روباتیکز نیز از این قاعده مستثنا نیست و با روبات متن‌باز خود سعی دارد تا تحول بزرگی را این صنعت ایجاد کند.

روبات جدید این کمپانی به نام ریچی در نمایشگاه CES 2020 رونمایی شد. این روبات به‌صورت متن‌باز به بازار عرضه شده است و توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از زبان برنامه‌نویسی پایتون نرم‌افزارهای زیادی را برای این سیستم بسازند.

علاوه بر این، طبیعت ماژولار این روبات موجب می‌شود که بتواند شمار زیادی از کاربری‌ها مانند خدمات ارائه غذا، خدمات مشتری و کارهایی نظیر تحقیق و تفحص ابتدایی را به‌خوبی انجام بدهد. ریچی با هوش مصنوعی ویژه‌ای عرضه می‌شود که توسعه‌دهندگان را از تمرین اولیه این روبات بی‌نیاز می‌کند.

روبات
روبات
روبات

در ساخت بازوهای ریچی از لحاظ بیولوژیکی از آزادی حرکت 7 درجه‌ای الهام گرفته شده است و بر اساس نیازهای مختلف می‌توان به آن اجزای جدیدی از قبیل چنگک‌های گیره‌ای یا دست‌های انسان‌وار پنج‌انگشتی افزود.
صفحه نمایش Wall-E-esque ریچی روی گردن ویژه‌ای قرار گرفته است که امکان انجام حرکاتی از قبیل چرخیدن، کج شدن و تاب خوردن را به قسمت سر این روبات افزوده است.

 

با این‌ حال اگرچه ریچی متن‌باز است، اما قیمت در نظر گرفته شده برای آن باعث می‌شود که بسیاری از کاربران نتوانند به خرید آن اقدام کنند.
نسخه تک بازویی و پایه این محصول با برچسب قیمتی 9000 دلار به بازار عرضه می‌شود و قیمت در نظر گرفته شده برای نسخه دو بازویی آن 17000 دلار است.

این کمپانی اعلام کرده است که نسخه‌های اولیه این روبات در آینده‌ای نزدیک به بازار عرضه خواهند شد.

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

 

 

 

کلیدواژه : روباتمتن باز
مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *