رقابت اپل و سامسونگ|رقابت اپل و سامسونگ برای مغلوب نشدن در برابر کرونا

رقابت اپل و سامسونگ

رقابت اپل و سامسونگ

رقابت همیشگی میان سامسونگ و اپل موجب شده است که بسیاری از کارشناسان به تاثیرات و تبعات منفی شیوع ویروس کرونا بر وضعیت این غول‌های تکنولوژی بیاندیشند.

رقابت اپل و سامسونگ

همزمان با شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کردند که این مسئله برای شرکت‌های تکنولوژی و تولیدکنندگان موبایل در جهان بحران بزرگی را ایجاد خواهد کرد چراکه آنها نیز دیر یا زود تحت تاثیر شیوع این ویروس خطرناک قرار خواهند گرفت.

خبری مبنی بر تعطیلی یکی از کارخانه‌های سامسونگ در کره جنوبی که تحت تاثیر آزمایش مثبت یکی از کارکنان فعال در این کارخانه بود، منتشر شد.

این در حالی است که اپل از یک ماه پیش تاکنون تمامی دفاتر، مراکز فروش و کارخانه‌های خود در چین را تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا تعطیل اعلام کرده است.

کارخانه فاکسکان بزرگترین تولید کننده گوشی های آیفون و برخی دیگر از محصولات اپل در چین به شمار می‌رود، از اوایل ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی به علت شیوع گسترده ویروس کرونا تعطیل شد.

سایر کارخانه‌های تولید کننده و تامین کننده قطعات مورد نیاز شرکت‌های خارجی نیز که در چین فعالیت می‌کنند همگی تحت تاثیر این ویروس، فعالیت‌های خود را دست کم تا ماه مارس و آوریل سال جاری میلادی به تعویق انداخته‌اند که  بدون شک همه این‌ها فشار زیادی را بر تولید کنندگان موبایل و به تبع آن در بازارهای جهانی فروش وارد خواهد کرد.

رقابت اپل و سامسونگ

با شیوع گسترده و ویروس کرونا در چین و افزایش تعداد قربانیان و مبتلایان و تعطیلی بسیاری از شرکت‌ها و کارخانه‌های فعال در این کشور، اپل به تمامی سهامداران و سرمایه‌گذاران خود اعلام کرده بود که انتظار ندارد به درآمدزایی پیش‌بینی شده خود در در سه ماهه دوم سال جاری میلادی یعنی ۶۳ الی ۶۷ میلیارد دلار دست یابد. این در حالیست که اپل تاکنون یکی از سودده‌ترین شرکت‌های جهان به شمار می‌رفت.

برخی از تحلیلگران در Nikkei نیز هفته گذشته برآورد کردند که احتمالاً اپل به برنامه خود برای معرفی و عرضه گوشی‌های جدید آیفون که به طور معمول هر ساله در ماه سپتامبر برگزار می شود، نیز نخواهد رسید و احتمالاً این رویداد و به تبع آن عرضه گوشی‌های جدید اپل علی الخصوص آیفون های مجهز به فناوری شبکه ۵g به تعویق خواهد افتاد.

رقابت اپل و سامسونگ

البته سامسونگ نیز از تبعات منفی شیوع گسترده ویروس کرونا در امان نبوده همانطور که تاکنون برخی از خط تولید کارخانه‌های این شرکت در کره جنوبی و چین بطور موقت تعطیل شده است، اما این شرکت اعلام کرده که بخش گسترده‌ای از تولیدات آن مربوط به کارخانه های تولید نمایشگر و پردازنده در هند و ویتنام است که تاکنون تحت تاثیر مستقیم شیوع ویروس کرونا قرار نگرفته اند.

به گفته تحلیلگران وب سایت سی سی ان، برای مقایسه از آنجایی که اپل تقریباً یک ماه پیش تمامی دفاتر، مراکز فروش و کارخانه های خود در چین را تعطیل کرد، نسبت به سامسونگ بیشتر متضرر شده و نخستین شرکت آمریکایی بود که تحت تاثیر شیوع ویروس خطرناک و کشنده کرونا قرار گرفت.

رقابت اپل و سامسونگ

آنها در ادامه برآوردهای خود خاطرنشان کردند که با شیوع گسترده این ویروس در کره جنوبی، وضعیت سامسونگ نیز بهتر از اپل نخواهد ماند و این شرکت بدون شک با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهد شد.\

 

قیمت نوت بوک دل، قیمت لپ تاپ دل، خرید لپ تاپ دل، فروش لپ تاپ دل، خرید نوت بوک دل، فروش نوت بوک دل،

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *