هکرها به دوربین های تسلا هم نفوذ کردند

ورود هکرها به دوربین های تسلا
ورود هکرها به دوربین های تسلا

لپ تاپ دل dell vostro 3501

یک گروه کوچک از هکرها با دسترسی به استارت آپ «ورکادا» (Verkada Inc) ویدئوهای زنده و آرشیو شده صدها کسب و کار مختلف از جمله تسلا را بررسی کرده‌اند.

دوربین های تسلا

تیلی کوتمن یکی از توسعه دهندگان نرم‌افزار سوئیسی که برای یافتن شکاف‌های امنیتی در اپلیکیشن‌های موبایل و سیستم‌های دیگر توجهات را به خود جلب کرده، اسکرین شات هایی در توئیتر به اشتراک گذاشت که مربوط به داخل انبار تسلا در کالیفرنیا و زندانی در آلاباما بود.

کوتمن از معرفی اعضای دیگر این گروه هکری خودداری کرده است. به گفته او این گروه هکری هفته گذشته اطلاعات ورود به سیستم ابزارهای اجرایی شرکت ورداکا را در فضای آنلاین پیدا کردند و به همین دلیل تصمیم داشتند توجهات را به نظارت گسترده بر مردم جلب کنند.

استارت آپ وداکا نفوذ به سیستم‌هایش را تأیید کرد و گفت تمام حساب‌های اجرایی داخلی را مسدود کرده تا از دسترسی‌های غیر مجاز به سیستم‌های خود جلوگیری کند.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: تیم امنیت داخلی ما و شرکت تأمین کننده امنیت خارجی مشغول بررسی گستره و مقیاس این چالش هستند. همچنین ما به پلیس و مشتریان اطلاع رسانی کرده‌ایم.

 

به گفته کوتمن این شرکت چند ساعت قبل از انتشار خبر نفوذ به سیستم‌ها در خبرگزاری بلومبرگ، دسترسی هکرها به سیستم‌های خود را قطع کرد.

این گروه هکر می‌توانست با کنترل دوربین‌های امنیتی به بخش‌های دیگر شبکه‌های تسلا، کلاد فلیر و اوکتا (تولید کنندگان نرم افزار) دسترسی یابد.

 

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

 

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *