تعمیر باتری لپ تاپ دل

تعمیر یا تعویض باتری بپ تاپ دل

مقدمه تعمیر باتری لپ تاپ دل

امروز برای انجام حجم زیادی از کارهای روزمره خود نیاز به لپ تاپ داریم. استفاده زیاد از لپ تاپ یا عدم مراقبت درست از آن ممکن است منجر به خراب‌شدن آن شود. یکی از مشکلات عدیده در زمینه لپ تاپ‌ها، خرابی باتری آن‌ها است که یک کار تخصصی بوده و باید آن را به نمایندگی تولیدکننده لپ تاپ خود بسپارید.

لپ تاپ دل، یکی از بهترین و البته قوی‌ترین لپ تاپ‌های موجود در بازار است و حتی قدیمی‌ترین مدل‌های آن بسیار قدرتمند عمل می‌کنند.

 خرید باتری لپ تاپ دل و قطعات dell از نمایندگی رسمی دل در ایران

اما نکته این است که حتی اگر قوی‌ترین و یا گران‌ترین لپ تاپ دنیا را داشته باشید، باز هم باتری آن دارای عمر مشخصی است. در نتیجه ممکن است باتری لپ تاپ پس از مدتی دچار خرابی شود و در این صورت شما نیاز به تعمیر باتری لپ تاپ دل داشته باشید. در ادامه این مطلب راجع‌به مشکلات مختلفی که ممکن است برای لپ تاپ دل رخ بدهد، بیشتر صحبت می‌کنیم.

از باتری لپ تاپ خود غافل نشوید!| تعمیر باتری لپ تاپ دل

[note note_color=”#FFFF66″ text_color=”#333333″ radius=”3″]اگر در طول روز زمان زیادی را در مقابل لپ تاپ خود می‌گذرانید، باید مراقب باتری لپ تاپ خود باشید. معمولا افراد قبل از خرید لپ تاپ دل، به ویژگی‌های باتری لپ تاپ و نوع آن بسیار توجه می‌کنند اما مراقبت از باتری لپ تاپ نیز بسیار مهم است و باید به آن توجه داشت، زیرا ممکن است مهم‌ترین اسناد خود را با خاموش شدن صفحه لپ تاپ دل از دست بدهید.

حتی اگر لپ تاپ دل شما دارای یک باتری قدرتمند باشد، باز هم باید از آن مراقبت کنید تا یک مشکل ساده در باتری، مشکلات بزرگتری برای شما ایجاد نکند.[/note]

شما می‌توانید تنها با رعایت چند نکته از عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهید و از هزینه تعمیر لپ تاپ دل و یا هزینه تعویض باتری لپ تاپ دل در امان باشید. همه ما می‌دانیم که مهم‌ترین مزیت لپ تاپ‌ها در مقابل سیستم‌های کامپیوتر خانگی، قابلیت حمل آن‌ها است. باتری موجود در لپ تاپ به ما این امکان را می‌دهد تا در هر جایی و بدون نیاز به برق به فایل‌های خود دسترسی داشته باشیم و کارهای خود را به مرحله انجام برسانیم.

در نتیجه اگر باتری لپ تاپ شما از کار بیافتد و به‌درستی از آن مراقبت نکنید، لپ تاپ شما با کامپیوترهای خانگی هیچ فرقی نخواهد داشت.

 

تعمیر باتری لپ تاپ دل

تعمیر باتری لپ تاپ دل

علائم خرابی باتری لپ تاپ دل چیست؟

همه وسایل الکترونیکی نظیر گوشی موبایل و لپ تاپ، دارای طول عمر مشخصی هستند و پس از گذشت زمان دچار فرسودگی می‌شوند. اما در کنار عمر طبیعی اجزای لپ تاپ از جمله باتری آن، استفاده درست و اصولی از لپ تاپ در افزایش طول عمر اجزای آن موثر است.

باتری لپ تاپ، یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن است و باید هنگام خرید لپ تاپ به این مسئله توجه کنید. همان‌طور که می‌دانید لپ تاپ‌های شرکت دل، یکی از بهترین لپ تاپ‌های بازار هستند که قیمت نسبتا بالایی دارند. در نتیجه در صورت تعمیر نامناسب باتری لپ تاپ دل یا خرید باتری دل فیک می تواند هزینه ی زیادی برای شما به بار بیاورد.

[note note_color=”#ff666d” text_color=”#000000″ radius=”3″]در هر صورت اگر زمانی علائمی نظیر خاموش شدن صفحه لپ تاپ دل، روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل و یا هنگ‌کردن‌های پیاپی را در لپ تاپ خود مشاهده کردید خیلی زود برای تعمیر و یا تعویض باتری لپ تاپ دل اقدام کنید. امروز حتی قدیمی‌ترین نسخه‌های لپ تاپ دل دارای قیمت بسیار بالایی هستند،

در نتیجه نباید تعمیر لپ تاپ دل را به هر کسی بسپارید. بهترین راه هنگام مشاهده علائم لپ تاپ دل این است که لپ تاپ خود را برای تعمیر به شرکت دلیران نمایندگی رسمی دل در ایران ببرید.[/note]

 

عوامل موثر در خرابی لپ تاپ دل

برخی از رفتارهای نادرست با لپ تاپ منجر به خرابی باتری آن می‌شود و شما را نیازمند تعمیر باتری لپ تاپ دل کند. برخی از مهم‌ترین رفتارهایی را که آسیب‌های جدی به باتری لپ تاپ وارد می‌‌کنند در ادامه نام می‌بریم:

دشارژ کامل باتری لپ تاپ

یکی از کارهایی که شدیدا به باتری لپ تاپ صدمه می‌زند، دشارژ کامل باتری است. تا حد امکان از خاموش‌شدن لپ تاپ در اثر خالی‌شدن شارژ آن جلوگیری کنید و وقتی سطح باتری آن حدود 20 تا 30 درصد است آن را شارژ کنید.

استفاده از باتری لپ تاپ برای شارژکردن گوشی

اگر می‌خواهید از هزینه تعمیر لپ تاپ دل و یا هزینه تعویض باتری لپ تاپ دل در امان باشید، توصیه می‌کنیم هیچ‌گاه از باتری لپ تاپ برای شارژکردن گوشی خود استفاده نکنید. این کار برای باتری لپ تاپ بسیار مضر است و باعث کاهش عمر آن می‌شود. همچنین شارژکردن گوشی با کمک لپ تاپ، به مرور باعث آسیب‌دیدن باتری گوشی نیز می‌شود.

از گرم‌شدن بیش از حد لپ‌ تاپ جلوگیری کنید

یکی از مواردی که به افزایش طول عمر باتری لپ تاپ کمک می‌کند، خنک نگهداشتن آن است. از قراردادن لپ تاپ در مقابل نور مستقیم خورشید شدیدا جلوگیری کنید.

کار کردن با لپ تاپ هنگام شارژ

پیشنهاد می‌شود تا آنجا که برایتان مقدور است، در هنگام کار با لپ تاپ، آن را از شارژ خارج کنید و پس از شارژ دوباره از آن استفاده کنید با این کار عمر باتری خود را افزایش می دهید.

تعویض باتری یا تعمیر آن؟

باتری لپ تاپ از اجزایی است که در صورت خرابی بهتر است آن را به جای تعمیر، تعویض کنید. تعمیر باتری عموما توسط متخصصان نمایندگی لپ تاپ دل انجام می‌شود و نمی‌توانید این کار را خودتان انجام دهید. به طور کلی بیشتر مواقع در صورت خرابی لپ تاپ به جای تعمیر باتری لپ تاپ دل، باتری را تعویض می‌کنند.

آیا می‌توان تعویض باتری لپ تاپ دل را در خانه انجام داد؟

برای تعویض باتری لپ تاپ خود، ابتدا باید یک باتری جایگزین و مناسب آن را پیدا کنید. بهتر است باتری لپ تاپ را از یک مرکز مطمئن و معتبر بخرید، زیرا اگر باتری خریداری‌شده کیفیت مطلوبی نداشته باشد به سایر اجزای داخلی لپ تاپ آسیب می‌زند. سپس لپ تاپ را برگردانید و به آرامی باتری لپ تاپ را از محل خود خارج کنید. معمولا کلیدهایی قرار دارند که با فشردن آن‌ها باتری از جایگاه خود خارج می‌شود. در مرحله بعد، باتری جدید را در جای خود قرار دهید و مطمئن شوید که باتری درست در جای خود قرار دارد. خوشبختانه شما می توانید با مراجعه به فروشگاه دل، باتری لپ تاپ دل را با اطمینان خاطر خرید کنید.

تعمیر باتری لپ تاپ دل

جمع‌بندی

در این مطلب راجع‌به تعمیر باتری لپ تاپ دل و علائم هشدار خرابی باتری صحبت کردیم. باتری یکی از مهم‌ترین اجزای لپ تاپ است. هر زمان که احساس کردید لپ تاپ شما نیاز به تعمیر دارد، آن را سریعا به نمایندگی رسمی تولیدکننده آن ببرید. برای مثال اگر شرکت تولیدکننده لپ تاپ شما شرکت دل است، بهتر است تعمیر آن را به نمایندگی دل در ایران (دلیران) دل واگذار کنید. همان‌طور که می‌دانید هر کسی را بهر کاری ساخته‌اند، پس حتی اگر می‌توانید باتری لپ تاپ خود را در خانه تعمیر کنید، بهتر است کار تعمیر باتری لپ تاپ خود را به نمایندگی آن بسپارید. زیرا ممکن است هنگام تعمیر باتری لپ تاپ دل به سایر اجزای آن صدمه بزنید، به طوری که دیگر قابل تعمیر نباشد.

 

دل ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *