باگ های خطرناک در نسخه دسکتاپ واتساپ در سال 2021

باگ

باگی در اپلیکیشن واتس‌اپ دسکتاپ برطرف شده که به هکرها اجازه می‌داد از راه دور به فایل‌های رایانه کاربر دسترسی یابند.

باگ

 

کاربران باید اپ دسکتاپ واتس‌اپ را آپدیت کنند.واتس‌اپ ماه گذشته باگی را در اپلیکیشن دسکتاپ خود ترمیم کرد. این باگ به مهاجمان سایبری اجازه می‌داد به فایل‌های موجود در رایانه کاربر را از راه دور  دسترسی داشته باشند.

«گال وایزمن» یکی از کارشناسان شرکت امنیت سایبری «پریمتر ایکس» ادعا می‌کند برخی کاربرانی که از اپلیکیشن  واتس‌اپ روی رایانه مک استفاده می‌کنند یا آیفون آنها با اپلیکیشن واتس‌اپ روی رایانه دارای ویندوز یکپارچه شده، قربانی این باگ امنیتی شده‌اند.

این کارشناس امنیتی شرکت پریمتر ایکس شکاف‌هایی در واتس‌اپ کشف کرد که هکرها می‌توانند از آن سواستفاده کنند تا با ارسال پیام‌ها و لینک‌های دستکاری شده برای کاربر به رایانه او نفوذ کنند.

باگ های خطرناک

وایزمن توانسته بود با استفاده از این شکاف‌های امنیتی پیام‌هایی حاوی کد بدافزار ارسال کند یا فایل‌های روی رایانه دیگر را بررسی کند.

به گفته این کارشناس امنیت سایبری اگر کاربران واتس‌اپ در آیفون، نسخه دسکتاپ و موبایل خود را آپدیت نکنند احتمال دارد تحت تاثیر این باگ امنیتی از اطلاعاتشان سواستفاده شود. همچنین کاربران باید از نسخه جدید مرورگر کروم نیز استفاده کنند.

 

باگ

نسخه‌های اپلیکیشن واتس اپ دسکتاپ پیش از v0.3.9309  و همچنین نسخه‌های پیش از 2.20.10 برای آیفون دارای باگ امنیتی مذکور هستند.

پلتفرم دسکتاپ واتس‌اپ بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر فعال در ماه دارد.

 

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

 

 

 

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *