محبوب ترین اپلیکیشن های موبایل در سال ۲۰۲۱

اپلیکیشن موبایل

به نقل از gizchina از زمانی که گوشی‌های هوشمند وارد بازار شدند، کاربران مدت زمان بیشتری را صرف استفاده از گوشی خود می‌کنند و محتوای دیجیتالی کافی برای استفاده وجود ندارد. شرکت Apptopia مطابق هر سال، فهرستی از محبوب ترین اپلیکیشن های موبایل در سال 2021 را منتشر کرده است تا اگر نمی‌دانید باید از چه برنامه‌هایی استفاده کنید، از آن کمک بگیرید.

اپلیکیشن موبایل

پیش‌بینی آن آسان بود که محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های جهان اغلب شبکه‌های اجتماعی باشند. این شرکت فهرستی از ۱۰ اپلیکیشن اندرویدی و آی او اسی که بیشتر از سایر برنامه‌ها در سال ۲۰۲۱ دانلود شده‌اند را منتشر کرده است که در زیر می‌توانید مشاهده کنید.

اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن موبایل

 

اپلیکیشن TikTok با اقتدار در جایگاه نخست قرار گرفته است. در سالی که گذشت، این اپلیکیشن 656 میلیون بار دانلود شده است. سه رتبه بعدی، همگی اپلیکیشن‌های تحت امر کمپانی متا یعنی اینستاگرام، فیسبوک و واتساپ به ترتیب با 545، 416 و 395 میلیون بار دانلود هستند. تلگرام، اسنپ چت، زوم و مسنجر جایگاه پنجم تا هشتم را به خود اختصاص داده‌اند. اما رتبه بعدی در اختیار یک اپلیکیشن تازه ورود به نام CapCut است. این اپلیکیشن که توسط شرکت ByteDance (صاحب تیک تاک) توسعه پیدا کرده، یک ابزار ویرایش ویدیو محبوب است. در رتبه دهم هم نام اسپاتیفای با 203 میلیون بار دانلود به چشم می‌خورد.

 

اما آمار در ایالات متحده کمی متفاوت است. اپلیکیشن‌هایی مثل اسپاتیفای و تلگرام به قدر کافی محبوب نبوده‌اند که در این فهرست جای بگیرند. در عوض اپلیکیشن YouTube و HBO Max جزو این فهرست 10 تایی هستند. اما اپلیکیشن تیک تاک با 94 میلیون بار دانلود در ایالات متحده هم در صدر فهرست محبوب ترین اپلیکیشن های موبایل در سال 2021 قرار گرفته است.

اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن موبایل

سرویس Cloudflare هم فهرست محبوب‌ترین منابع اینترنت در سال 2021 را منتشر کرده است که نشان می‌دهد امسال دیگر دامنه Google.com که شامل خدمات مختلفی می‌شود، رتبه نخست را از دست داده است و حالا TikTok.com این جایگاه را تصاحب کرده است. فهرست 10 دامنه محبوب امسال به ترتیب زیر است:

 1. TikTok.com
 2. Google.com
 3. Facebook.com
 4. Microsoft.com
 5. Apple.com
 6. Amazon.com
 7. Netflix.com
 8. Youtube.com
 9. Twitter.com
 10. Whatsapp.com

این درحالیست که فهرست ۱۰ دامنه محبوب سال گذشته به ترتیب زیر بود:

 1. Google.com
 2. Facebook.com
 3. Microsoft.com
 4. Apple.com
 5. Netflix.com
 6. Amazon.com
 7. TikTok.com
 8. Youtube.com
 9. Instagram.com
 10. Twitter.com

 

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

     فیسبوک دلیران   aparat deliran

 

 

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *